Novinky 2023

ČARO  KROJOVANÝCH  BÁBIK

Dňa 5.2.2024 sa konala vernisáž putovnej výstavy ČARO KROJOVANÝCH BÁBIK, ktoré vznikli v rámci projektu Minikroje. Výstava pozostáva z 37 krojovaných bábik z prešovského kraja a potrvá do 28.2.2024 v našej knižnici.

Viac fotiek tu..

DOTÁCIA Z ROZPOČTU MESTA SVIDNÍK  ROK 2023

Knižnica je jediným miestom, kde sa dlhodobo budujú, uchovávajú a sprístupňujú fondy kultúrneho, vedeckého a informačného dedičstva. Aby knižnica mala čím napĺňať svoje poslanie vo vedomostnej spoločnosti sú aktuálne poznatky z domácej i svetovej produkcie, rovnako dôležité ako informácie z regionálneho prostredia a krásna literatúra pre osobnostný rozvoj každého občana. Budovanie kvalitného knižničného fondu je základným východiskom pre poskytovanie služieb knižnice obyvateľstvu.

KÝM NÁJDE JESEŇ – BESEDA VALENTÍNA ŠEFČÍKA

Kým nájde jeseň správne farby, to začnú padať gaštany.

A babie leto, poštár starý, roznáša poštou po chotári...

Týmito slovami sa začína Jesenná hymna Valentína Šefčíka, ktorý zavítal do Podduklianskej knižnice vo Svidníku medzi žiakov základných škôl. Beseda bola zaujímavá, poučná a humorná. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s pánom spisovateľom.

Vyhodnotenie literárnej súťaže Pavlovičov literárny Svidník 2023

Podduklianska knižnica vyhlásila v januári 2023 literárnu súťaž vo vlastnej tvorbe pre deti, mládež a dospelých pod názvom Pavlovičov literárny Svidník. Do súťaže sa zapojilo 50 súťažiacich so 60 literárnymi prácami v poézii a próze, ktoré boli zatriedené do týchto kategórií: poézia mladší školský vek, starší školský vek, stredné školy, dospelí a próza v kategórii mladší školský vek, starší školský vek a stredné školy, dospelí. Práce hodnotila porota v zložení Mgr. Július Paňko, Svidník, Mgr. Anna Lažová, Svidník.